ŁS

Wszystkie dokonania Łukasza Pikiera Sławińskiego

1 IV 2019

Brydż stał się dla mnie głównie pasją intelektualną, ale z czasem zacząłem zajmować się też czym innym.

Systemy Słabych Otwarć (SSO)   

Wywołały duże wrażenie i liczne naśladownictwa na arenie światowej. Sprzedałem sporo skryptów. Ale w 2000 Świa­to­wa Federacja Brydża wprowadziła silne restrykcje. Coprawda tylko w swoich turniejach! Ale brydżyści tak skwapliwie naśladują durniów, że stało się – nadal „kwitnie” nudne głupkowate ustalactwo.

Bzdet! SSO powstały bo umożliwia to Zapis (no i lubię wymyślać coś nowego).

Teoria Naturalności (Telimena):

Znacznie lepsze – prawdziwa teoria licytacji. Wywarła zauważalny wpływ. Wielu brydżystom się przyda. Ale mądrych by ją stosować jest wśród nich mało. Przedtem nazywali teorią kilkanaście konkretnych wskazówek, a i dzisiaj najczęściej argumentują głupotami.

Statystyka sygnałów wyjściowych (Kombajn)

Nic nadzwyczajnego – zwykła statystyka. Ale wywarła taki podziw „naukowością” i objętością, że sporo jej sprzedałem.

Punktowanie (wyników rozdan i turniejów)

Wspaniałe pomysły – wzór na nowe impy i viktorki, kaskada, napoleonki, nagrody, a zwłaszcza justycjalizacja. Wszystko zignorowane.

BTW w 1969 jako pierwszy ułożyłem program liczący turniej na komputerze i 2–3 duże turnieje policzyłem.

Nowy brydż  (breedge vel bridż)

Najwspanialsze – taki powinien być brydż! Oczywiście zignorowane albo niedotarło („My gramy w lepszego, a ten...!?”).

Książeczkę o nim („Jak się`bawić bridżem”) warto rozprowadzać po swiecie, ale nie pchać się z nią do brydżystów.

Krytyka (prawa brydżowego i organizacji)

Sporo tego było. Bez rezultatów. Zakute łby.

Szachy Narożne!

Interesowałem się także szachami i coś w nich nowego, godnego uwagi, wymyśliłem.

Wiersze – brydżowe i inne (boezja)

W 1991 niepodziewanie odkrylem w sobie chęć i umiejętność układania wierszy. Nie o „łzawych tęsknicach serc”, lecz boezji... I to nawet takiej jak ”KsięgaXIII” i”Księga XIV” (Mickiewicz by mi pogratulował). A ostatnio okazało się że moja „Piosenka miłosna z lokowaniem” to świetny i nowatorski copywriting.

Czytaj! Anabis Moralitety

Zdziwiło mnie że potrafię układać Moralitety – i to krótkie, dobitne, trafiające w sedno. Są bardzo potrzebne. Nie odwolują się do religii.

Zadaniologia

Stale udzielałem korepetycji z .matematyki, aż w końcu wykoncypowałem „Jak z korepetytorem”. Zdziwiłem się że powodzenie zerowe!?? Może nie lubią samotnie?  A może sądzą że to podręcznik jakich pełno? Ależ nie – to samouczek niezwykły! Wykoncypowana metodyka zdecydowanie bije kartezjuszowską i wspólczesną.

Matematyka

W międzyczasie odkrywałem (tak, odkrywałem) najróżniejsze rzeczy matematyczne: Hipoteza Maxymalnego Splotu, Justycjalizacja, Aksjomat Wzrastania Prawdopodobieństwa (z którego łatwo wynika Hipoteza Legendra), Zasada Indukcji Początkowej, Uściślenie Mediany. Były to problemy niby proste, ale nierozwiązane i niemal przez nikogo nie poruszane. Największym moim odkryciem jest wszędzie przydatna Justycjalizacja. Ale zarazem zdziwieniem że od nastu lat jest kompletnie ignorowana.

A Paradoks Bertranda chyba da się rozstrzygnąć sprawdzając kiedy przestrzeń zdarzeń jest addytywna. Teź o tym cicho

Po Największym Moim Dokonaniu zacząłem pisać o matematyce ponownie – prosto i niezwykle: nikt dotąd tak o niej nie pisał.

Trybuna Moralności Publicznej

Najnowsze moje dokonanie. Przy okazji przyjrzalem się twarzom posłów. Niemal wszyscy szczerzą do nas uśmiech. Czasem bardzo szeroki. Mężczyźni tak samo jak kobiety – bez różnicy płci. No cóż – prawdziwie dobre zachowanie niemal zaniknęło.

Ostrzegłem brydżystów  Ostrzeżenie 

Wczoraj  SOLUTON – dzisiaj IDIOTON – nikt jeszcze tak dobrze nie zobaczył rzeczy i wymyślił

 

Wszystkie moje dokonania są dostępne pod  

www.Pikier.com         

www.Czytaj.net       

Nieustanne niezmierne zdziwienie!

Zawsze się dziwiłem... a teraz, kiedy przemijam, znowu się dziwię. Podobno ludzie wówczas smucą się, płaczą, rozpaczają,... a ja nic! zupelnie nic!!... zrazu myślałem że przed sobą udaję... ale nie! – zupelnie, ale to zupelnie NIC!!!

 

Copyright na wszystko – ale bardzo łagodny

..\copyright\index.htm