ŁS

1995

 

 

z Pikiera 15

  Szczyt podejrzliwości

Kongres Warszawski. Turniej teamów.

Ostatni finał (najniższy). 

Ostatnia runda.

Ostatni stół (grano „na dochodzenie”).

        

Kiedy w pierwszym rozdaniu zaczęliśmy odstukiwać sztuczne odzywki (graliśmy cały czas Lambdą), przeciwnik poprosił byśmy tego zaniechali. Zdziwiłem się – dlaczego? – i wyjaśniłem, że wprawdzie nam na tym nie zależy, ale po tylu godzinach nieustannego stukania nie jesteśmy w stanie spełnić ich życzenia.

Usłyszeliśmy wówczas, że stukaniem możemy przekazywać sobie nielegalne oczywiście informacje (tj po prostu – że możemy oszukiwać).

Oczywiście cisnęliśmy karty i odeszliśmy bez słowa.

* * *

Okazało się potem, że przeciwnicy byli w prawie, które uchwalono na którejśtam kursokonferencji sędziowskiej PZBS, i które tak właśnie uzasadniano. Mojego oburzenia sędziowie nie podzielali.

 

PZBS nie zna zasady rozdziału władz !

Zarząd nie tylko rządzi, ale uchwala i sądzi. Prezes PZBS wstawia np w każdym regulaminie klauzulę  Interpretacja należy do Zarządu PZBS – i interpretuje.
Sędziowie z kolei raczą uchwalać prawa !

 


13 Lipca 2000

Nadszedł list nt powyższego zdarzenia.

Umieściłem go w dziale Konsultacje pod  Zbyt okrutnie ?

 

Co nowego...

 

do Brydża

Nie samym brydżem człowiek żyje:  do Czytaj!

brydż, brydż, brydż, brydż, brydż, brydz, brydz, brydz, brydz, bridge, bridge, bridge, bridge, brydż sportowy, brydz sportowy, bridge sportowy, wist, Pikier, Łukasz, Lukasz, Sławiński, Slawinski, Łukasz Sławiński, Lukasz Slawinski, Czytaj, Czytaj!, piki, kiery, kara, trefle, pik, kier, karo, trefl, pas, atu, bez atu, kontra, rekontra