RACZEJ NIEAKTUALNE !?

 Życzenia i Subskrypcje                          4 Września 2000

    

Tu możesz wysłać swoje Życzenia:   e-mail:Brydz@czytaj.net  ŻYCZENIA

Co chciałbyś tu przeczytać ?  Które artykuły powinny być napisane w nowej wersji ? itp.

Nadesłane Życzenia będą publikowana tutaj poniżej:

. . . . . . . . . . . . . . .   (Nadawca będzie ujawniony tylko gdy wyraźnie sobie tego zażyczy)

§        Z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki rozwinięcia KALINY oraz na ukalinowiony opis LAMBDY.

Możesz także zostać Subskrybentem:

    ale czytaj dalej...

      

Co się dzieje z polskimi stronami brydżowymi w internecie:

Na pozór jest ich sporo. Ale jak je przejrzymy, to okaże się  że niemal wszystkie są martwa albo prawie martwa (a strony organizacji brydżowych zawierają tylko wyniki imprez i komunikaty).   I że wartościowych treści jest w nich w sumie niewiele.

   Padła nawet słynna strona Pawła Postupalskiego. Widocznie nie miał już siły. Sporo nudnej i żmudnej technicznej roboty (sam zdaje się nic nie pisał) bez żadnego ekwiwalentu ze strony Czytelników.

  A ekwiwalent jest potrzebny, by można było zrezygnować choćby z części innych zajęć zarobkowych i znaleźć czas i siłę na prowadzenie strony. Koszty tzw Hostingu i Transferu są w sumie niezbyt dotkliwe.   Najkosztowniejsze jest pisanie tekstów!  Dobre napisanie wymaga czasu, a czas – rezygnacji z jakiegoś zajęcia zarobkowego, a rezygnacja – wiadomo jak to się kończy.

   Nie ma więc rady !  Strona musi zarabiać !

Istniało ongiś coś takiego jak Fundacja Rozwoju Brydża. Od dawna nic o niej nie słychać – nie wiem co się z nią dzieje i w czyich jest rękach  (czy aby nie finansuje startów jakiejś trzecioligowej drużyny ? aby jej gracze mogli się rozwijać).

W najbliższym czasie na stronach Brydża w Czytaj! pojawia się pewne próbne inicjacje komercyjne. Nie będą to żadne nachalne bannery, w które trzeba kliknąć by przysporzyć... 10 groszy (kosztem kilku minut zawracanie głowy), i których wyświetlanie trwa czasem i minutę. Będzie to coś delikatnego, szybkiego i dyskretnego – i tylko na końcu stron.

Aby strona nie padła, życzliwa aktywność Czytelników jest niezbędna.

       

Subskrypcje

Wiele rzeczy może szybko pojawić się tutaj, jeśli znajdzie się grono Czytelników gotowych sfinansować pisanie bądź przepisywanie. Wystarczy w tym celu e-mail z zadeklarowaną kwotą i tematem na który jest przeznaczona:   e-mail: Brydz@czytaj.net   SUBSKRYPCJA.

     

Nadesłane Subskrypcje (po potwierdzeniu) będą publikowana tutaj poniżej:

. . . . temat . . . kwota . . . razem. . . . .

(Nadawca będzie ujawniony tylko gdy wyraźnie sobie tego zażyczy)

      

Po zgromadzeniu się dostatecznej kwoty wysłane zostaną e-maile do subskrybentów. Jeśli 90% z nich zrealizuje to co zadeklarowali – śpiesznie przystąpię do pisania, zarzucając (bardzo chętnie) część innych zajęć zarobkowych.

 

Odnoszę jednak wrażenie, że to wszystko na nic, bo zainteresowanie brydżem w Polsce nadal coraz bardziej zamiera (patrz SOB), mimo wysiłków PZBS w rodzaju Nowych Zasad Alertowania,

 

do Brydża

Nie samym brydżem człowiek żyje:  do Czytaj! 

AgencjeReklamowe.COM

brydż, brydż, brydż, brydż, brydż, brydz, brydz, brydz, brydz, bridge, bridge, bridge, bridge, brydż sportowy, brydz sportowy, bridge sportowy, wist, Pikier, Łukasz, Lukasz, Sławiński, Slawinski, Łukasz Sławiński, Lukasz Slawinski, Czytaj, Czytaj!, piki, kiery, kara, trefle, pik, kier, karo, trefl, pas, atu, bez atu, kontra, rekontra

 

4 Września 2000