Ł.S.

 

 

 

II 2002

Szmal Olimpijski

Nadchodzą naprawdę złote czasy dla brydża !

Brydż będzie dyscypliną olimpijską na najbliższej Olimpiadzie Zimowej 2006 !!

a przecież...

W 1999 roku Sejm uchwalił, że każdy zdobywca medalu olimpijskiego otrzyma dożywotnią rentę w wysokości przeciętnej pensji, o ile:

       ukończył 35 lat i nie uprawia już sportu wyczynowo

       ma polskie obywatelstwo i stale w Polsce mieszka

       nie był karany za przestępstwo umyślne

przy czym: renta ta jest świadczeniem dodatkowym ! (dodatkiem do pensji).

Tylko wyjątkowy skąpiec może żałować swoich pieniędzy tym, którzy rozsławili imię Polski w świecie. Bo i czego tu żałować ? – wystarczy od każdego jedzącego Polaka ściągnąć w podatku VAT zaledwie pół grosza miesięcznie (powtarzam: tylko pół grosza miesięcznie), by zapewnić świadczenia 100 olimpijczykom–medalowcom (a ostatnio było ich 80).

Aby było sprawiedliwie PZBS powinien przyjąć zasadę, że ci zdobyli już medal nie mają prawa wystąpić w reprezentacji olimpijskiej powtórnie. W ten sposób co 4 lata powinno dojść z 10 brydżystów jako tako na resztę życia urządzonych.

W 2001 Rzecznik Praw Obywatelskich zgłosił zażalenie do Trybunału Konstytucyjnego. Stwierdził, iż uchwała Sejmu pominęła medalowców z paraolimpiad, co jest dyskryminacją (która powinna być oczywiście jak najszybciej usunięta). Sprawa w toku.

Brydżyści powinni więc wszcząć jak najszybciej starania o wprowadzenie brydża
do paraolimpiad czyli olimpiad dla inwalidów (pardon: niepełnosprawnych).

Dziwne jest że media brydżowe o tym wszystkim nic dotychczas nie napisały !

Dożywotni Szmal Olimpijski – to jest to !

 

P.S. 1

Skoro kosztuje to zaledwie pół grosza miesięcznie, to wartoby zatroszczyć się także o tych, którzy rozsławili imię Polski zwyciężając w Mistrzostwach Świata bądź Europy. Przecież to tylko dodatkowe pół grosza (!) i drobna poprawka do ustawy.

 

P.S. 2

Koszty się zmniejszą po przyjęciu zasady, że ci co zniesławili imię Polski w świecie będą obciążeni dożywotnim obowiązkiem wnoszenia comiesięcznej opłaty na rzecz tych którzy rozsławili.

 

Organizacje

Co nowego...

do Brydża

Nie samym brydżem człowiek żyje: do Czytaj!

brydż, brydz, bridge, bridge, brydż sportowy, brydz sportowy, bridge sportowy, wist, Pikier, Łukasz, Sławiński, Łukasz Sławiński, Czytaj, Czytaj!, piki, kiery, kara, trefle, pik, kier, karo, trefl, pas, atu, bez atu, kontra, rekontra